Виховна робота

Добра багато не буває!

      3 березня до учнів 5-Б класу ТНВК ШЕЛ №9 ім. І. Блажкевич завітала волонтер центру допомоги безпритульним тваринам "Вірні друзі", що у м.Тернополі. Пані Алла розповіла, що ще з дитинства любить та допомагає тваринам, саме це й вплинуло на те, що вона разом з іншими волонтерами вже близько двох років опікуються тваринами нашого міста. «Ми лікуємо, соціалізуємо та прилаштовуємо безпритульних собак та котів, але наші можливості надто обмежені через відсутність у місті спеціалізованого притулку. Нашою метою є створення у Тернополі притулку європейського рівня з оглядово-маніпуляційним боксом, карантинною зоною та відділенням для стаціонарного лікування», - розповіла Алла.

В ході зустрічі учні з цікавістю слухали розповідь гості, ділилися своїми історіями про порятунок безпритульних тварин.

Створити світ, здатний співчуття і вияву доброти – основне завдання зараз молодого покоління.

    І з кожним роком таких людей — янголів Добра стає все більше. Найвища наука життя — мудрість, а найвища мудрість — бути добрим. Добра багато не буває! Тож давайте творити ДОБРО! 

 

 

 

 

 

 

 

Шкільний кіноклуб

      27 лютого 2020р. учні 5-Б класу разом із класним керівником під час канікул вирішили весело провести час у дружній класній атмосфері, переглянувши фільм. Обрали для перегляду американський фантастично-пригодницький художній фільм "Джуманджі" 1995 р. режисера Джо Джонстона. У кінострічці розповідається про хлопчика Аллана, який знайшов настільну гру "Джуманджі". Він разом із дівчинкою Сарою Віттл починають гру, але вона виявляється дуже реалістичною . Юнака затягує на 26 років з реального світу у світ гри. Після 26 років у цю саму гру продовжують грати інші підлітки і повертають Аллана з віртуального простору,розставляючи все на свої місця.

     Діти отримали неймовірні враження від перегляду фільму. 

Міжнародний день рідної мови святкує 5-Б

     Цей день відзначають щороку 21 лютого з 2000 року. Про підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності оголошено на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, що проходила у 1999 році в Парижі.

    Оскільки з 6000 розмовних мов світу близько половині загрожує зникнення, ЮНЕСКО прагне підтримувати мову як ознаку культурної приналежності особи. Окрім того, організація вважає, що вивчення іноземних мов та багатомовність є ключами до взаєморозуміння та взаємоповаги.

    Саме тому учні 5-Б класу доєдналися до вшанування нашої рідної, української мови. Діти почули розповідь класного керівника про історію мови, декламували вірші про мову, долучились до виставки малюнків про мову.

   Знати, берегти і примножувати рідну мову – це обов’язок кожної людини. Народ, який не усвідомлює значення рідної мови, її ролі в розвитку особистості, не плекає її, не може розраховувати на гідне місце в суцвітті народів.

 

Акція «Ангели пам’яті»

       20 лютого учні 5-Б класу разом із класним керівником Царик Л. В. та учителем технологій Захарчук Е.О. розвісили на деревах паперових ангелів на честь Героїв Небесної сотні. Виготовлені школярами фігури ангелів з паперу прикрасили дерева на подвір’ї школи. Таким чином п’ятикласники долучилися до акції під назвою «Ангели пам’яті».

     Така акція - це найменше, що ми можемо зробити для героїв. Кожного разу розповідаючи дітям про ангелів Небесної сотні, про те, що вони зробили для нас та усієї країни, ми виховуємо гідне майбутнє.

    До такої акцій може долучитися кожен незалежно від віку і місця проживання. Достатньо вирізати паперового ангелика і повісити його на дерево біля свого будинку, щоб видно було і тим, хто на землі, і тим, хто на небі.

Фестиваль вертепів

     Щороку християнські родини з настанням величного свята Різдва 7 січня чекають у своїх домівках на прихід вертепу. Такий собі мандрівний театр, який з хати до хати прославляє новонародженого Ісуса Христа у Вифлеємі.

   Вертеп – це молитовне прославлення Бога через театральне дійство та комічне відображення побутового життя, якого вже дотримуються декілька століть поспіль. Однак вертеп бере свою основу далеко не з християнства, а з ще давнього шанування Нового Сонця, Нового Хліборобського Року, що починається з поворотом сонця на весну.

Саме тому різдвяний вертеп тісно в'яжеться з віруваннями в щасливий почин та з магічними діями, що мають забезпечити в новому році добрий урожай.

     Ми чекаємо на вертепне дійство у своїх домівках під час різдвяних свят, ми чекаємо його на місцях роботи, коли доводиться працювати у свято Різдва, ми чекаємо його на вулицях міст і сіл, тому що саме актори вертепу додають справжнього духу Різдва, який нам завжди потрібний незалежно від віку, погоди чи місця перебування.

    Саме таким цікавим, наповненим світлом, радістю та любов’ю відбувся вперше фестиваль вертепів у ТНВК ШЕЛ №9 ім. І. Блажкевич, на якому директор школи –ліцею Рибак Г.В. звернувся до усіх присутніх з вітальним словом і наголосив на важливості шанування та дотримання  християнських традицій.  Учні 5-х класів разом із своїми класними керівниками підготували доволі цікаві міні – вертепи. Діти майстерно представляли свої театральні здібності, колядували, віншували.

Після завершення виступів заступник директора з виховної роботи Осіпцова О.І. нагородила учасників фестивалю грамотами за активну участь.

Зі святом Різдва! Нехай добрі пастушки з царями принесуть радісну вістку у ваш дім та наповнять ваші серця щастям та спокоєм! 

«Йде Святий Миколай, ти добром його стрічай»

     Здавна живе в краї звичай, що в ніч з 18 на 19 грудня святий Миколай у супроводі ангелів ходить від хати до хати і дарує дітям подарунки: цукерки, шоколад, яблука, а також одяг, взуття, книжки, маленьким — іграшки. Існує повір’я, що Святий Миколай ніколи не забував чемних, працьовитих дітей . Він для всіх є взірцем працьовитості, скромності, чесності, доброти й милосердя.

   Щороку приходить він у кожну родину з миром і дарунками. Для дітей стає чарівною казкою, коли невідомо як з’являється вночі і кладе під подушку, або у черевичок такі бажані гостинці.

    Цього року Святий Миколай знову завітав і у наш клас. Маленькі ангелики подарували учням 5-Б класу колядки, вірші та вітання, а Миколай солодкі гостинці та листи. Із новорічної шкарпетки хлопці та дівчата витягували маленькі сюрпризи. Діти були дуже раді зустрічі з Миколаєм та цікавим подарункам.

 

Друзі! В День Святого Миколая бажаємо вам справжнього казкового дива. Вірте в чудеса і вони неодмінно здійсняться! 

Свято цікавих зачісок

     Щоб внести трохи змін у свій шкільний образ, краще всього почати з зачіски. Легкі шкільні зачіски незамінні, адже вони створюють загальний настрій індивідуального стилю.

     Маленькі модниці теж хочуть виглядати стильно, святково, так, щоб у подружки не було такої ж сукні або зачіски. Як дотриматися шкільних правил і при цьому підкреслити індивідуальність, спробували саме сьогодні юні красуні та юнаки 5-Б класу, які продемонстрували свої цікаві та водночас незвичні зачіски.

Усім дуже сподобалась така креативність, дехто навіть запозичив ідею на новорічні свята.

 

 

 

Тренінг «Закони грошей»

       09.12.2019р. учні 8-Б класу ТНВК ШЕЛ №9 ім. І. Блажкевич разом із учителем Царик Л. В. відвідали Тернопільський кооперативний торговельно-економічний коледж, де для учнів було проведено тренінг «Закони грошей». Організатор тренінгу Юлія Борисівна презентувала відеоблоги про ставлення людей до грошей. Учасники тренінгу розглядали та обговорювали різні життєві ситуації та шляхи їх вирішення щодо грошей, визначали основні їх закони та пройшли психологічний тест на визначення багатої або бідної людини. Слухачам тренінгу сподобалися презентація та цікаві факти про грошові одиниці.

День іменинника у нашому класі

      У ТНВК ШЕЛ №9 ім. І. Блажкевич молодь завжди має змістовні учнівські будні та насичене дозвілля. Сьогодні у стінах школи вже традиційно пройшов День іменинника. Учні 5-Б класу вітали літніх та осінніх іменинників.

Для винуватців свята приготували конкурси, пригощали смаколиками та влаштували незабутню розважальну програму.

     Такі свята виховують у дітей повагу до однокласників, пробуджують в дітей почуття дружби, доброти, намагання робити приємне один одному; сприяють встановленню дружніх стосунків між учнями; розвивають у дітей естетичний смак і уважність до навколишніх.

Щира подяка батькам, за допомогу у проведенні свята!

Україна - багатий туристичний край

     28 листопада в Тернопільському кооперативному торговельно-економічному коледжі відбулась туристична конференція: «Україна- багатий, неповторний туристичний край». Учасниками конференції були студенти спеціальності «Туризм» та учні шкіл: Тернопільської загальноосвітньої школи I-III ступенів №16, Тернопільської ЗОШ I-III ступенів №19, Тернопільської загальноосвітньої школи-економічного ліцею № 9 імені Іванни Блажкевич. Представницями нашої школи стали: учениці 10-А класу Шашкевич Анастасія, Романюк Христина, Лахіна Анастасія, учениця 7-А класу Гніденко Софія та наймолодшими доповідачами були учениці 5-Б класу Малиняк Софія та Сороківська Дарина. На конференції учасники брали участь в обговоренні досліджуваних туристичних об‘єктів, наголошували на унікальності України як багатого туристичного краю.

 Всі учасники конференції були нагороджені подяками.

Економічний квест

     У рамках пров е дення тижня фінансів в Україні учні 8- их класів ТНВК ШЕЛ № 9 ім. І. Блажкевич разом із учителем Царик Л.В. провели гру «Економічний квест». Гра складалася із шести локацій : «Історична», «Я економіст», «Я клієнт банку», «Казкова», «Дешифратор», «Математична». На усіх локаціях для учасників були розроблені завдання, а за кожну правильну відповідь команди отримали бали. Гравці з цікавістю та спритністю виконували усі поставлені перед ними перешкоди. У кінцевому результаті місця визначили так: І місце виборола команда 8-Б, ІІ місце - команда 8-А та ІІІ місце - 8-В. Кожен гравець за участь у квесті отримав цікавий подарунок та грамоти.

         Щиро дякую усім учасникам квесту та моїм колегам: Абрам'юк А. Я., Щербяк Т.М., Король С. М., Колодійчук О.М. за допомогу у  проведенні гри. 

Інтернет маркетинг

   Учні 10-А класу ТНВК ШЕЛ №9 ім. І. Блажкевич разом із вчителем Царик Л.В. побували на тренінгу «Інтернет маркетинг», який відбувся у читальному залі бібліотеки ім. Л. Каніщенка ТНЕУ. Свою роботу презентувала студентка вузу Світлана Савіцька. Дівчина поділилася з учнями власними досягненнями у сфері створення своєї інтернет – справи, а також розповіла, як створити свій інтернет-маркетинг, як можна використати світові інтернет-мережі для ведення свого бізнесу. 

   Другою частино зустрічі нашій увазі представили конкурс бізнес-проектів на тему «Якби у мене був мільйон». Студенти вузу командами презентували свої варіанти. Досить цікавими були проекти: «Мотор сінема», «Екологічний посуд з висівок «Тареля»» та інші.

Цікаво вивчаємо уроки

     Уже стало хорошою традицією щорічне відзначення тижня фінансової грамотності у ТНВК ШЕЛ №9 ім. І. Блажкевич.

    Цьогоріч під девізом «Знання, варті уваги!» відзначаємо тиждень фінансової грамотності!. Вчителі та учні нашої школи взяли активну участь у проведенні різноманітних заходів, запланованих у рамках тижня фінансової грамотності.

    Так, учні 5-х класів разом із вчителем Царик Л. В. провели урок з фінансової грамотності у формі гри «Морський бій». П’ятикласники на своїх карточках розміщували не традиційні кораблики, а слова-терміни (наприклад: ринок, гроші, ціна, товар, потреба, благо, податок тощо). Кожен учень повинен був відгадати, яке ж слово було заховане на полі бою. Найбільш активними виявилися дівчата, саме вони отримали перемогу. Дітям дуже сподобався урок. Це цікавий спосіб ще раз пригадати вивчений матеріал.

 

«Обачність не завадить»

 16 жовтня учні 5-Б класу разом із класним керівником Царик Л. В. відвідали Тернопільську центральну дитячу бібліотеку, що на вулиці Миру. 

Цього дня працівниками бібліотеки та інспекторами зв’язків з громадськістю УПП в Тернопільській області ДПП лейтенантами поліції Олесею та Ігорем, було проведено бібліофорсаж «Обачність не завадить» в рамках заходів з безпеки дорожнього руху.

У ході зустрічі представники поліції розповіли дітям про найважливіші правила поведінки на пішохідних переходах, демонстрували учням дорожні знаки та визначали, що вони означають, перевіряли дотримання учнями правил безпеки у транспорті тощо.

Діти з цікавістю слухали Олесю та Ігора, запитували про те, що  їх найбільше цікавило, розповідали різні життєві ситуації, що траплялися з ними чи їх рідними.

У кінці зустрічі на згадку, зробили кілька світлин. 

Щиро дякуємо працівникам поліції та керівникам бібліотеки за цікаву та повчальну зустріч. 

Наша перша мандрівка

      09 жовтня учні 5-Б класу разом із класним керівником Царик Л.В., батьками та першою вчителькою Абрам’юк А.Я. здійснили надзвичайно цікаву мандрівку на південь нашої області.

   Діти відвідали одну із перлин нашої країни, найдовшу печеру, геологічну пам’ятку природи загальнодержавного значення, що знаходиться с. Кривче Борщівського району. Назву «Кришталева» печера отримала завдяки кристалам гіпсу білого, кремового та рожево-бурштинового кольору, що покриває місцями її стіни. Учні почули легенду печери, пройшлися коридорами та залами, побачили окремі витвори природи, які отримали власні назви – голова бика, ящірка, слон тощо.

    Мандруючи далі, учні відвідали найвищий рівнинний водоспад України. Червоногородський (Джуринський) водоспад розташований на річці Джурин, в урочищі «Червоне», між селами Нирків і Устечко Заліщицького району.

Милуючись краєвидом місцевості, неповторною красою водоспаду, гуркітом води, можна залишити усі проблеми по заду.

    Стрімкий спуск до водоспаду та підйом до автобуса, дались досить легко, але забрали трошки сил та енергії. Але смачний обідній перекус у класному колі, відновив усі сили щоб рухатися далі.

   Дивовижні звірята чекали на юних мандрівників у зоокуточку, що знаходиться у с. Торське. Забавні ведмежата, грайливі лисички, пухнасті кролики, граційні лебеді, чудернацькі овечки, поважний верблюд, горді страуси ему, цікаві нутрії, серйозні левиці та багато інших, радо вітали дітей.

З хорошим настроєм, масою позитивних емоцій, сувенірами та світлинами зробленими на згадку, діти повернулися додому.

«Екотренди в освіті: сучасні парадигми мислення»

     20 вересня у м.Тернопіль на базі факультету економіки та управління ТНЕУ на високому професійному рівні відбувся ярмарок-фестиваль «Екотренди в освіті: сучасні парадигми мислення». У ярмарку-фестивалі участь взяли й наші учні 10-А класу разом із учителем Царик Л.В. Завдяки командній, системній, злагодженій роботі керівництва, методистів Тернопільського ОКІППО і ТНЕУ педагоги області мали чудову змогу поділитись досвідом, висловити своє бачення сучасної екопродукції. Програма заходу була надзвичайно насиченою та цікавою. Тут вчителі спільно з своїми наставниками працювали в творчих майстернях над міні-проектом: «Система цінностей як інструмент керування змінами в освітньому процесі» у восьми ключових локаціях. Після завершення роботи кожна локація презентувала свої проекти. Продовжили свої напрацювання педагоги, учні та викладачі у тематичних майстер-класах в рамках «Екотренду». 

 

Тиждень фінансової грамотності

     З 13 по 17 травня 2019 року в школі проходив Тиждень фінансової грамотності, ініційований міським головою та за підтримки Тернопільського національного економічного університету під гаслом: «ДОПОМОЖИ УКРАЇНІ! СТАНЬ БАГАТИМ!» Впродовж тижня учні та вчителі школи були залучені до різноманітних заходів.

   13 травня для учнів 9-10 класів Центр фінансової і цифрової грамотності та вчителі школи провели квест, під час якого старшокласники могли продемонструвати свої знання, практичні вміння, логіку, кмітливість, творчість в галузі економіки і фінансової грамотності.

      Змагалися 3 команди «Володарі фінансів» (10-б класу), «Бізнес - сила» (10-а класу) і «Money-dust» (9-а класу). В 12 локаціях вони за правильні відповіді отримували слова, з яких склали відомі вислови:

  • «Я займаюся бізнесом як мистецтвом. Хтось малює на полотні або пише вірші. А я укладаю угоди - як правило, великі». (Д. Трамп, американський президент)
  • «Ніколи не потрапляйте в залежність від одного джерела доходу, інвестуйте, щоб мати кілька джерел». (У. Баффет, американський підприємець, інвестор)

  • «Найцінніший актив - час. Більшість людей не вміють його правильно використовувати». (Роберт Кіосакі, американський бізнесмен, письменник)

В рівній та напруженій боротьбі перемогла команда «Володарі фінансів», які були запрошені на фінальну гру «Життєвий капітал» на базі Центру.

   15 травня  вчителі географії та економіки разом з директором школи взяли участь у відкритті Центру фінансової та цифрової грамотності, що почав функціонувати на базі факультету обліку та аудиту.

Цього ж дня учні 10-Б класу взяли участь в етнофестивалі, який був присвячений Дню факультету обліку та аудиту. 

17 травня учні 10-Б класу взяли участь в грі «Життєвий капітал». 

Враження учнів:

    «Життєвий капітал - це гра, яка надає великі можливості. Ви можете в одну мить стати мільйонером, або ж, навпаки, банкрутом. Вона навчає не лише як правильно організувати свій бізнес, збільшити прибутки, а й як працювати в команді і досягати цілей. Однією з головних умов даної гри є хороший настрій та  позитив. І тільки тоді ви зможете реалізувати власні мрії, налагодити хороші стосунки з колегами і заключити вигідну угоду». (Матусевич Христина)

     17.05. у 6-х класах вчитель економіки Царик Л.В. провела урок на тему " Мистецькі та літературні твори з фінансової тематики", учні об'єднувалися у групи і демонстрували літературний або мистецький твір (казку, повість, байку, кінофільм, мультфільм тощо), щоб розкрити суть фінансової грамотності у зв'язку з іншими предметами, проявили свої творчі й акторські здібності та креативність. Глядачам представили фрагменти із відомої казки «Червона шапочка», фільму «Контрабас», уривки творів власної інтерпретації («Принцеса і пори року», «Історія про харчове отруєння», «Пенсійний фонд і населення», «Фальшивомонетство», «Магазин мобільних телефонів», «Клієнт у банку»). Шестикласники показали себе фінансово-грамотними, такими, які розуміють роль економічного виховання у власному житті. 

Міжнародний День сім'ї

    В рамках реалізації Загальнонаціонального правоосвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!» головний спеціаліст відділу систематизації законодавства, правової роботи та правової освіти Управління державної реєстрації нормативно-правових актів, правової роботи та правової освіти Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області Неля Атаманчук провела у Тернопільському навчально-виховному комплексі “Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – економічний ліцей №9” ім. Іванни Блажкевич правоосвітній захід з нагоди Міжнародного дня сім’ї для учнів 9 класу на тему: «Сім’я та насильство над дітьми».

     Учням ліцею роздано інформаційні буклети  «15 травня – Міжнародний день сім’ї», «Як протидіяти домашньому насильству?» та Інформаційні видання Міністерства юстиції України «Юстиція відкрита для людей».

Розум та духовність зміцнює серця!

      Сьогодні у ТНЕУ відбулися інтелектуальні змагання між учнями шкіл №9 та №24. З обох навчальних закладів було по дві команди, які продемонстрували чудовий рівень знань на великодню тематику. Чудова гра, проведена працівниками відділу гуманітарної освіти та виховання, довела, що учнівська молодь прагне нових знань, а також більшого розуміння наших звичаїв та традицій, що сягають у сиву далечінь.

    Переможцем гри стала команда «Спейсери» - учні школи-економічного ліцею №9. Кожен з учасників цієї команди отримав чудові пасочки до великоднього кошика. Нехай і надалі його величність Інтелект збирає талановиту молодь для того, щоб наша держава ставала кращою як в духовному, так і інтелектуальному планах.

http://www.tneu.edu.ua/news/15508-rozum-ta-duhovnst-zmcnjuye-sercja.html 


Засідання клубу для школярів «Час Z»

    19 квітня учні 9-х класів ТНВК ШЕЛ № 9  ім. Іванни Блажкевич разом із практичним психологом Колодійчук Оксаною Романівною та вчителем Царик Лесею Василівною побували у Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості. Фахівець з профорієнтації Гороховька Оксана Дмитрівна та керівник гуртка «Що? Де? Коли?» Ремез Сергій Вікторович провели для учнів шкіл міста Тернополя засідання клубу для школярів «Час Z» у форматі гри «Що? Де? Коли?».  Учні відповідали на запитання, які стосуються різноманітних професій, проявляючи оригінальність мислення та знання світу професій. Згідно підбиття підсумків гри, учні нашої школи зайняли ІІІ місце.

Тренінг «Мій особистий бюджет»

       Відбувся тренінг «Мій особистий бюджет» для учнів 10-го класу Тернопільського НВК «ЗОШ І-ІІ ступенів – економічний ліцей № 9» імені Іванни Блажкевич. 

Організаторами заходу виступили – викладачі-координатори наукового гуртка студентського наукового гуртка кафедри фінансів ім. С. І. Юрія «Фінансова просвіта / Financial education» С.Л. Коваль, І. П. Сидор та студенти-гуртківці: Христина Яхторович, Людмила Грицишина. Захід відвідав тренер наукового гуртка «Фінансова просвіта» В.М. Русін.
   У жвавій дискусійній формі слухачам було розкрито зміст особистого бюджету, необхідність його формування, джерела отриманих доходів, їх види і класифікація, напрями використання коштів, можливості заощадження. Школярі охоче ділилися власними знаннями та досвідом формування особистих доходів. Просвітницький тренінг окрім систематизації набутих знань передбачав перевірку знань та умінь школярів, які вони проявили при виконанні практичних завдань з формування особистого бюджету, його оцінюванні та визначенні напрямів грамотної фінансової поведінки, а також можливості здійснення власних заощаджень.
   Організатори заходу вдячні вчителю Тернопільського НВК «ЗОШ І-ІІ ступенів – економічний ліцей № 9» імені Іванни Блажкевич – Лесі Василівні Царик за сприяння у проведенні тренінгу. (
http://www.tneu.edu.ua/news/15453-u-tneu-vdbuvsja-trenng-mj-osobistij-bjudzhet-dlja-uchnv-shkl.html?fbclid=IwAR0-m5hKVg4ro6uMZHyURedLzpcw8r9zJiIY3PD37SMLWzFkhMYJCQjIo1E)

 

Цікаві уроки з ТНЕУ

     11 квітня до учнів 8-А та 8-В класів завітав викладач кафедри підприємництва, торгівлі та маркетингу ТНЕУ Вашків О.П. провів урок на тему «Підприємство - відповідальна фінансова діяльність». Разом із учнями Олександр Павлович розкрили значення економіка для усього людства планети, провели взаємозв'язок економіки та екології. Як повинен підприємець використовувати природні ресурси у своїй підприємницькій діяльності та які наслідки слід очікувати. Діти відповідали на запитання, розв'язували логічні задачі . В кінці заняття зробили світлини на згадку. 

Співпраця з ТНЕУ

       10 квітня 2019р для учнів 8-Б класу к.е.н. кафедри підприємництва, торгівлі та маркетингу ТНЕУ Вашків О.П. провів урок на тему «Підприємство - відповідальна фінансова діяльність». З цікавістю діти слухали гостя, відповідали на запитання, розв’язували логічні задачі, грали цікаві ігри підприємницького спрямування.  

 

Тиждень фінансової грамотності

    В останній тиждень березня відзначається всесвітній день грошей «GLOBAL MONEY WEEK ». Саме тому з 18 по 22 березня у ТНВК ШЕЛ №9 ім. І. Блажкевич вчителі та учні провели ряд заходів, присвячених до цій події, а саме: учні 4-5 класів підготували виставку малюнків та стінгазет, де розкрили тематику ролі грошей у житті людини, накопичування та витрачання їх.

А також для учнів 5-х класів було проведено урок- гру «Мій перший бюджет», переглянули мультфільми та побували на екскурсії у відділенні ПриватБанку.

Для дітей 6-х класів презентовано уроки- ігри «Розсудливий покупець», «Кредитний експрес». Шестикласники брали участь у розгадуванні кросвордів.

Учні 8-х класів спробували створювати свої відеоблоги на економічну тематику, взяли участь у грі «Успішний бюджет».

Для учнів 9-Б класу було представлено презентацію «Кібербезпеки».

   Наймолодші учасники проведення економічного тижня, учні початкової школи, теж не залишились осторонь, вони створювали малюнки, переглядали мультфільми.

 

Чи потрібно брати кредити?

     7 березня 2019 року на уроки фінансової грамотності у 8-А, та 8-В класи, завітала к.е.н. доц. кафедри банківської справи Тернопільського національного економічного університету Галіцейська Юлія Миколаївна. В ході зустрічі учні ознайомилися із поняттям, що таке кредит, визначали, які є види кредитів, розв'язували задачі, переглядали відео, а також проводили порівняльну характеристику умов надання споживчого кредиту трьох банків України. 

Кредити, кредитна історія та її формування.

       На сьогоднішній час є досить актуально бути всебічно розвиненим та фінансово грамотним. Саме тому учні нашої школи - економічного ліцею вивчають курс «Фінансової грамотності». Пізнання економічних тем для учнів не обмежується тільки навчальним матеріалом, під час уроків використовуються різноманітні методи пізнання цієї дисципліни, проводяться тематичні екскурсії у відділення фінансових установ, а також плідною є співпраця із викладачами ТНЕУ. Саме сьогодні 06 березня 2019 р до учнів 8-Б класу завітала к.е.н. доц. кафедри банківської справи Забчук Галина Михайлівна. Гостя радо поділилася з учнями інформацією про кредити, їх види, розповіла, що таке кредитна історія та її формування, як вміти визначати вигідність кредиту і можливості людини щодо його погашення.

Зустріч пройшла у формі командної гри, в ході якої кожна із команд за правильні відповіді на запитання отримували солодощі. Діти задоволені та щиро вдячні за цікавий урок. 

“Пам'ятаємо Небесну сотню”

   З метою вшанування героїв Небесної Сотні, виховання поваги до Батьківщини, патріотичної свідомості та виховання учнів у національно – патріотичному дусі, 21.02.2019 у ТНВК ШЕЛ №9 ім. І. Блажкевич між учнями 9-Б та 8-Б класів (класні керівники Царик Л. В. та Мурзою С. З.) проходив  патріотичний турнір “Пам'ятаємо Небесну сотню”. У ході гри учні згадували про мільйони українців, що віддали свої життя за власну націю і державу, про захисників нашої Вітчизни, які поклали душу і тіло на вівтар свободи своєї країни і ми про це повинні завжди пам’ятати.

    Учасниками заходу було проведено ряд конкурсів, в яких учні показали наскільки пам’ятають події Майдану, як люблять свою Батьківщину. Звучали музичні композиції.

  

    Кожна з команд гідно представили свій клас та були нагороджені грамотами у різних номінаціях. Зокрема:

У конкурсі «Візитівка» перемогу отримала команда 8-Б класу;

У конкурсі «Українська вишиванка» перемогу отримала команда 9-Б класу;

У конкурсі “Патріотичної поезії” перемогу отримала команда 8-Б класу;

У конкурсі «Рото, підйом» перемогу отримала команда 9-Б класу;

У конкурсі «Снайпер» перемогу отримала команда 8-Б класу;

У конкурсі «Намалюй майбутнє України» перемогу отримала команда 9-Б класу;

У конкурсі – «Розсекречення» перемогу отримала команда 8-Б класу;

У конкурсі «Історія Революції Гідності» перемогу отримала команда 9-Б класу.

    Незалежність України дає можливість кожному з нас стати справжнім господарем своєї землі.

    Ми – майбутнє України, тож своїми знаннями, працею, здобутками піднесімо її культуру, економіку, добробут.

Будьмо гідними нащадками своїх предків, бережімо волю і незалежність України.

«Туризм – невикористана можливість Тернопільщини»

 «Світ – це книга. І хто не подорожував по ньому – прочитав у ній лише одну сторінку.» 

                                                                                                                Августин Аврелій

     На сьогоднішній час досить активно розвивається сучасний світовий міжнародний туризм, який характеризується високими темпами розвитку та відіграє вагому роль в господарстві багатьох країн і регіонів. В окремих державах він став вагомою статтею доходів  і належить до найбільш динамічних сфер національного господарства.

    Туристична справа розвивається швидкими темпами і цікавить все більше сучасну молодь. 12 грудня 2018р. у Тернопільському кооперативному торговельно-економічному коледжі відбулася науково-практична конференція «Туризм – невикористана можливість Тернопільщини». Учасниками конференції стали студенти вузу, учні нашої школи, зокрема: Малиняк Р., Гніденко А., Царик А.  Дівчата презентували свої теми: «Відомі та мало відомі туристичні місця Тернопільщини», «Маловідомі замки Тернопільщини», «Тернопільщина – кохання з першого погляду».

    Тернопільщина унікальна земля. У нас є все від святинь і до ... довго можна все перераховувати. Але наша область відома всьому світу, не тільки церквами і замками, а й  печерами, річками, водоспадами, унікальними рослинним та тваринним світом. Гріх маючи такі об’єкти ні разу не побувати там! У своїх розповідях учасниці закликали до активного розвитку туризму в нашій області.

  Адже, туризм є однією з найбільш дохідних і таких, що найбільш інтенсивно розвиваються, сфер світового господарства. Він «забезпечує підвищення конкурентоспроможності країн і регіонів в результаті створення нових робочих місць, підвищення рівня життя населення. Туризм впливає на збереження і розвиток культурного потенціалу, веде до гармонізації відносин між різними країнами і народами, що відіграє важливу роль у вирішенні соціальних проблем».

«Бюджет студента»

      30 листопада 2018р учні 11-А класу ТНВК ШЕЛ №9 ім. І. Блажкевич разом із вчителем економіки Царик Л.В. побували на цікавій зустрічі у ТНЕУ факультету обліку і аудиту, де відбувся урок з основ економіки та фінансової грамотності для випускників.

   На початку зустрічі виступили декан обліку і аудиту доцент В. М. Панасюк з інформацією про переваги навчання в ТНЕУ, особливості вступної кампанії 2019 року, в. о. завідувача кафедри доцент Н. В. Починок. Доцент Р. В. Романів і доцент Л.Т. Богуцька провели екскурсії аудиторіями факультету обліку і аудиту, розказали про побудову навчального процесу за спеціальністю «Облік і оподаткування діяльності суб’єктів господарювання», участь студентів у позааудиторних культурних заходах, перспективи подальшого працевлаштування випускників. Доцент О.А. Шевчук розповів учням про міжнародну діяльність університету, перспективи стажування та навчання студентів ТНЕУ у зарубіжних країнах. Доцент І.Я. Назарова виступила з доповіддю «Бюджет студента» і у формі ділової гри допомогла учням розв’язати різні ситуаційні завдання щодо планування та обліку доходів і витрат студента.

Захід відбувся в теплій, жвавій та цікавій атмосфері. 

Учні були задоволені почутим. Сподіваємося на подальшу співпрацю.  


Вечір пам'яті мільйонів українців, жертв Голодомору 1932-1933рр.

 Могил нема. Могили повтікали…

Дніпро утих – зосталась лиш вода

І вовчі небеса над вовчими віками

Снують ходу свою,

Печальна та хода.

Щороку у четверту суботу листопада Україна та світ згадують мільйони жертв Голодомору – геноциду 1932 – 1933рр.

     Голодомор 1932-1933 років можна назвати однією із настрашніших і найтрагічніших подій 20 віку. Це штучно зроблений геноцид українського народу, який призвів до мільйоних втрат. Цій страшній подію було присвячено вечір пам'яті у нашій школі.

    Учні 9-Б класу разом із класним керівником Царик Л. В. для учнів 9-х класів, презентували відеоматеріал історії очевидців, які пройшли через Голодомор, представили фотографії цих подій.  Смерть від голоду – найстрашніша. Не дай Бог навіть ворогові вмирати такою смертю. Пом’янімо невинно убієнних, вшануймо їх хвилиною мовчання.

Ми сподіваємся, що в наші краї ніколи не прийде та примара - «голодний дух».

Запаліть свічку пам’яті на своєму вікні. 

Профорієнтація для 9-х класів

     07.11.2018р. учні 9-х класів ТНВК ШЕЛ №9 ім. І. Блажкевич разом із вчителем географії Царик Л.В. побували на цікавій зустрічі з викладачами географічного факультету ТНПУ ім. В. Гнатюка, яка була професійно зорієнтована на майбутніх випускників. З метою популяризації факультету учнів привітав декан к.г.н. доц. Кузишин А.В., який розповів про даний факультет, викладачів, напрямки роботи кафедр.

    Викладач к.г.н. доц. Царик П.Л. презентував нову і вже досить популярну спеціальність - туризм, яка цікава своїми подорожами та можливостями нових відкриттів. Спеціальність екологію  представили д.г.н. проф. Царик Л.П., к.г.н Новицька С.Р. та к.б.н Лісава Н.О.. Учні переглянули презентацію та взяли участь у невеличкому досліді з визначення шкідливості барвників у солодких напоях відомих виробників, к.г.н. Гавришок Б.Б. розповів про географію як спеціальність, а також провів екскурсію у геологічному музеї факультету. 

Щиро дякуємо викладачам за можливість зустрічі, цікаве спілкування, приємні враження та бажання співпрацювати. 

Тиждень "Фінансової грамотності" в нашій школі!!!

 Стаємо успішними та фінансово грамотними разом!

В межах проведення тижня фінансової грамотності у нашій школи заплановано ряд заходів, зокрема:

   05.11.2018 учні 2-4 класів разом із вчителями фінансової грамотності Дроб Л.С. та Царик Л.В. представили виставку дитячих малюнків «Гроші в житті людей». Діти змалювали своє ставлення до грошей, образна висловили свою думку про те, як можна ними користуватися і на що витрачати. Деякі малюнки були виготовленні у формі вітальних листівок з побажаннями «багато грошей у кожну сім’ю».

    6 листопада 2018 року в тренінг-центрі «Фінансова просвіта» кафедри фінансів ім. С. І. Юрія ТНЕУ для учнів 9- Б класу школи-економічного ліцею № 9 ім. І. Блажкевич відбувся тренінг на тему «Споживач завжди правий». Студенти наукового гуртка «Фінансова просвіта / Financial education» Соломія Табака і Наталія Крамар разом з координатором к.е.н., доц. Наталією Карпишин навчали школярів, як грамотно відстоювати свої права споживача. Зустріч була присвячена відзначенню Тижня фінансової грамотності в Україні. Час пролетів дуже швидко і пізнавально. Школярам надзвичайно сподобалась зустріч, адже вони змогли отримати нові знання і познайомитись зі студентами, які займаються просвітницькою діяльністю в сфері фінансової грамотності! 

       08.11.2018. учні 5-В класу разом із Царик Л. В. відвідали екскурсію до місцевого відділення ПриватБанку. З цікавістю діти слухали про роботу працівників банку, про основні завдання, які здійснюються у відділенні. Розглядали зразки грошей, вчилися їх рахувати на спеціальній машині для зчитування, ознайомилися із картою Юніора. Діти були задоволені побаченим і почутим. 

   

І знову цікаві зустрічі.

     24.10.2018р. учні 11-А класу зустрілися із викладачем Царик-Янець Н.В. та студентами ТНПУ ім. В. Гнатюка факультету філології та журналістики. Профорієнтаційна робота, яка останнім часом є досить активною для випускників 11-го класу, дає можливість їм ознайомитися із роботою різних навчальних закладів. Сьогодні гості розповіли про навчання та основні напрямки роботи факультету. 

    Дітям демонстрували роботу з технікою, яку журналісти використовують у своїй професійній діяльності. Учні мали можливість попробувати себе в ролі журналіста та літературного редактора. Гостем зустрічі був випускник нашої школи Кирилів Роман, який поділився з присутніми враженнями про навчання на даному факультеті. 

Учні були задоволені побаченим і почутим. Можливо, в майбутньому хтось із них обере собі цю сферу діяльності. 

Царик Л.В. 

Час, проведений з користю

        17 жовтня 2018р. учні 11-А класу разом із вчителем Царик Л.В. долучилися до світу чисел, логіки та інновацій відвідавши фізико-математичний факультет, кафедри інформатики та методики її навчання ТНПУ ім. В.Гнатюка. Екскурсія була профорієнтаційного спрямування.

       Оскільки учні 11 класу є випускниками і подальший вибір навчання є важливим, викладачі вузу Шмигер Г.П. та Мартинюк С.В. розповіли про факультет, провели екскурсію у музеї інноваційних технологій, де зібрані прилади, якими користувалися ще у 50-ті роки. Фахівцями була проведена так звана паралель між минулим і сьогоденням, а учні мали змогу ознайомитися із сучасним 3-D принтером, 3-D ручкою та 3-D окулярами, опрацювали їх у роботі.

Отримані враження, можливо, вплинуть на подальший професійний вибір майбутніх випускників.

Фестиваль професій «Гостини в ТНПУ»

      Сьогодні 07.10.2018р. в Тернопільському педагогічному університеті ім. В. Гнатюка відбувся день відкритих дверей для тернополян та гостей міста. Кожен із факультетів вузу продемонстрував особисті творчі здібності, зацікавлював відвідувачів своїми винаходами та захоплюючими розповідями. Учні 9-х класів нашої школи разом із вчителем географії Царик Л.В. побували на цій зустрічі.

     Майбутні абітурієнти мали змогу ознайомитися з вузом, щоб, можливо, в подальшому продовжити навчання у цьому вищому закладі. Кожен отримав сертифікат за активну участь у Фестивалі професій «Гостини в ТНПУ». Вкінці для гостей було організовано концертну програму. Діти були дуже задоволені побаченим, хоча на запитання, який із факультетів сподобався найбільше, відповідали:

  • Усі факультети дуже гарні і цікаві, виокремити якийсь важко.
  • Багато цікавого було у кожного факультету, нам усе сподобалося.

На згадку про сьогоднішнє свято зробили багато світлин. 

Подорож до столиці

              13 червня 2018 року  учні 8-А та 8-Б класів разом із класними керівниками Южин Н.І. і Царик Л.В. побували у Києві. Столиця привітала нас величезним вокзалом, швидким метро, грандіозними будівлями та затишними зеленими вулицями.

      У місті багато визначних місць, які варто побачити. Учні прогулялися Хрещатиком, побували на Майдані Незалежності, пройшлися алеєю пам’яті Небесної Сотні, відвідали Водно-інформаційний центр (Музей води), милувалися Дніпром.

     Другу половину дня усі провели у Київському зоопарку. Дітям було цікаво спостерігати за різноманітними екзотичними тваринами у величезних вольєрах, побувати у тераріумі, милуватися розкішними краєвидами.

     Прогулянки поєднувалися з невеличкими «посиденьками» в одній із кав’ярень міста й Макдональдсі.  Ця подорож подарувала усім яскраві враження та позитивні емоції.  

Майбутні абітурієнти

     Обирати професії, завжди важлива і непроста справа - а, тим паче, коли ти ще навчаєшся у восьмому класі і до закінчення школи є ще трошки часу. Днями учні 8-Б класу нашої школи разом із вчителями Царик Л.В. та Колодійчук О.Р. відвідали цікаву екскурсію в один із навчальних закладів нашого міста - Кооперативний коледж. Діти ознайомилися із навчальним закладом та факультетом дизайну. Керівники факультету розповідали цікаву інформацію про навчання у коледжі, умови вступу, різноманітність факультетів. Учні пройшлися по коридорах закладу, заглянули у навчальні аудиторії, де навчаються молоді спеціалісти факультету дизайну та побачили оригінальні роботи з глини, цементу, паперу, бісеру, тканини, квілінгу тощо, що виконали студенти вузу. Для гостей також була проведена невеличка гра в ЗНО, де діти попробували відповідати на запитання і отримувати бали. Найбільшу кількість балів отримала Шашкевич Анастасія. Учні були приємно вражені від побаченого та почутого.  

 

Правильний вибір професій - завжди важливий

     Співпраця з різними навчальними закладами нашого міста - це завжди позитивні результати, хороші емоції та нові друзі. До учнів одинадцятого класу завітали викладачі та студенти ТНПУ ім. В. Гнатюка: Надія Володимирівна  Янець та Мединська Олеся Ярославівна. Гості радо розповіли про факультет журналістики, що існує на базі інституту, про навчання, цікаву роботу на телебаченні та радіо. Учні також спробували себе в ролі режисера, фотографа і провели інтерв'ю. 

Для гостей також було проведено невеличку екскурсію нашої школи де в ході побачили музей І. Блажкевич, куточок духовності. 

 

Відзначаєм "Всесвітній тиждень грошей"

     В рамках відзначення «GLOBAL MONEY WEEKUKRAINE» 12 березня 2018 року учні 5-Г класу ТНВК ШЕЛ № 9 ім. І. Блажкевич відвідали відділення ПриватБанку. Учні разом із вчителем географії та економіки Царик Л.В. послухали цікаву розповідь про гроші нашої країни, вчилися правильно розрізняти справжні куп’юри від фальшивих, лічили велику кількість грошей на спеціальній машині, ознайомлювалися із зразками нових куп’юр номіналом 20 і 500 гривень, а також із сучасними електронними грошима та пластиковими картками. В кінці, традиційно зробили світлини на згадку. 

 

«Школа і поліція»

        Програма «Школа і поліція» розроблена в межах реалізації програми «Співпраця поліції та шкіл», яку впроваджують відповідно до проекту «Реформування системи кримінальної юстиції щодо неповнолітніх в Україні». Сьогодні, як ніколи зростає співпраця школи з працівниками правоохоронних органів. Адже профілактична робота дає можливість виробляти у дітей уміння діяти в конфліктних ситуаціях, приймати правильні рішення, володіти навичками самозбереження, знати свої права та обов’язки. Так 01 березня 2018р. до учнів ТНВК ШЕЛ №9 ім. І. Блажкевич завітали інспектор із зв’язків з громадськістю УПП в Тернопільській області ДПП лейтенант поліції М’ялковська О.М. та інспектор із зв’язків з громадськістю УПП в Тернопільській області ДПП лейтенант поліції Івасів І.В. 

    Під час зустрічі пані Олеся ознайомила  учнів 8-Б класу з правилами поводження у громадських місцях, з видами правопорушень, які часто зустрічаються у шкільному середовищі та на вулиці, з правилами безпечного поводження    в Інтернеті та звернула увагу на види відповідальності учнів та їх батьків за скоєні правопорушення. Діти також переглянули фільм про місця позбавлення волі для неповнолітніх. Пізніше пан Іван пояснив учням з якої причини діти опиняються саме у такому місці і яке ставлення пізніше оточуючих, до людей які були осудженими. Діти запитували гостей про роботу молодої команди поліції, про зброю, кайданки та їх значення.

Класний керівник Царик Л.В.  та учнівський колектив 8-Б класу вдячні представникам цих служб за співпрацю та високий професіоналізм та сподіваємся на подальші зустрічі.  

Вивчаємо рослинність разом.

     01.02.2018р. вчитель Царик Л.В. разом із учнями 8 класу провели цікавий урок на тему: «Рослинність України». Діти працювали у групах, виконуючи різні завдання: визначали закономірності поширення рослинності України шляхом аналізу карт рослинності; характеризували рослинні комплекси та угрупування, вивчали рослини, що охороняються і занесені до Червоної та Зеленої книг України; удосконалювали практичні навички та вміння працювати з різними джерелами, визначали основні природні зони та характеризували їх. Восьмикласники мали змогу переглянути презентацію про рослинні угрупування. Родзинкою уроку була цікава розповідь учнів 3-б класу, які були присутні на уроці і поділилися своєю майстерністю виготовлення гербарію.  

«Дорога у країну професій»

     Проблема вибору професії завжди була актуальною і тим більше, залишається такою в сучасних умовах. Яку професію обрати – одне з головних завдань у житті кожної людини. З причини незнання правил вибору професії, ситуації на ринку праці, відсутності практичного досвіду професійної діяльності близько 40% молодих людей обирають професію, яка не відповідає їх інтересам, нахилам та вподобанням. Особливо значущою є проблема набуття учнями адекватних знань про певний рід професійної діяльності, власні можливості оволодіння нею. Щоб правильно обрати професію та на, що потрібно звернути увагу, 22 лютого для учнів 8-Б класу студентка 4 курсу ТНПУ ім. В. Гнатюка факультету практичної психології, провела профорієнтаційний квест «Дорога у країну професій». Учні почули цікаву розповідь про різноманітність професій, провели командну гру між хлопцями та дівчатами класу, розігрували різні конкурси та розгадували логічні завдання стосовно вибору професій.  Розігрували конфліктні ситуації, шукали правильний вихід з них, вчилися уникати помилок при виборі професії та навчалися основним правилам спілкування.

   Проблема підготовки учнів до свідомого вибору професії стає особливо актуальною тому, що орієнтація на певну професійну діяльність, свідомий вибір свого життєвого шляху є невід’ємною складовою всього навчально-виховному процесу в школі.

Отже, на цій зустрічі визначали професійну спрямованість кожного учня. Зустріч закінчилася висловом «Все в наших руках!» і нехай це дійсно буде так.  

«КОЛОСОК осінній - 2017»

      Днями учні ТНВК ШЕЛ №9 ім. І.Блажкевич мали чудову нагоду отримати результати Міжнородного природничого інтерактивного учнівського конкурсу «КОЛОСОК осінній - 2017». Цей конкурс організовано Львівською міською громадською організацією “Львівського інституту освіти”. Метою діяльності Інституту є благодійна діяльність в галузі освіти та науки, просвітницька діяльність в сфері громадянської освіти, допомога шкільним та позашкільним установам, освітнім закладам з метою поглиблення та поширення позитивних змін в освіті.

Діти нашої школи 5-11-их класів, кожного року приймають активну участь у грі, в якій мають можливість проявити свої знання та можливості. За активну співпрацю та хороші результати учні отримали золоті та срібні колоски, а також цікаві призи.  

«Україна починається з тебе»

       27.11.2017р. у ТНВК ШЕЛ №9 ім. І. Блажкевич учні 8-Б класу разом із класним керівником Царик Л.В. та учнями 3-Б класу, провели літературно-музичну композицію «Україна починається з тебе» приурочену до річниці Євромайдану. Діти відтворили подію майдану декораціями та відео-роликами, виконали ряд пісень, які стали популярними під час цих важких для країни днів. Розповіли історичні дані формування майдану та його учасників. Згадали про «Небесну Сотню».

     Історія будь-якого народу містить періоди, дати, які є вирішальними і доленосними в його житті. Ми повинні пам’ятати і не забувати героїчні сторінки, коли проливали кров патріоти. Адже хто не знає минулого, той не вартий майбутнього. Україна не раз піднімалася з колін. Побита і ціла в ранах, та нездоланна для ворогів своїх, вона йшла ворогу під кулі, щоб захистити всіх своїх дітей. Терновим шляхом дійшла Україна до сьогоднішніх днів.

    Саме для того, щоб молоде покоління нашої країни, ніколи не забували про героїв, які віддали своє життя під час бойових дій в зоні АТО. Щоб розвивали в собі ціннісне ставлення до України, прав та свободи людини, європейського вибору українців, почуття національної самосвідомості та громадянської активності. Для того, щоб виховувати у собі патріота, громадянина, готового захищати свою Батьківщину.  

Маленькі клієнти банку

     20.11.2017р. учні 5-Г класу разом із вчителем економіки Царик Л.В. побували на екскурсії у відділенні ПриватБанку, що на вулиці Макаренка. Вже вкотре гостинно керівник відділення Юрій Ігнатов та його колеги зустрічають маленьких клієнтів у своєму відділення. Діти з цікавістю слухали розповідь про роботу банку, дізналися, які посади є у працівників, яку роль виконує касир, як скористатися терміналом самообслуговування та банкоматом, як відрізнити справжні гроші від фальшивих та багато іншого. Після завершення екскурсії учні традиційно були нагороджені пам’ятними сертифікатами про відвідування банку та зробили гарні світлини на згадку.  

 

Семінар-практикум з фінансової грамотності

     В рамках відзначення тижня «Фінансової грамотності» восьмого листопада в лекційній залі Тернопільського національного економічного університету відбувся семінар-практикум з фінансової грамотності, який провів практикуючий спеціаліст у сфері фінансової грамотності Олександр Бєляєв (ТзОВ «SalveFinance» м. Київ).

    Організатором зустрічі виступила проф. кафедри фінансів ім. С. І. Юрія Кізима Тетяна Олексіївна. Слухачами тренінгу були викладачі і студенти факультету фінансів та учні 9-Б класу разом із вчителем економіки Царик Л.В. Тернопільського НВК «Загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів – економічного ліцею №9» ім. Іванни Блажкевич.

    Ораторська майстерність і багаторічний досвід у сфері консультаційної діяльності О. Беляєва надзвичайно зацікавили молоду аудиторію. Багатьом запам’яталися важливі меседжі від тренера: «всі люди народжуються переможцями»; «будьте переможцями, а не жертвами»; «змінюйте свідомість»; «не живіть стереотипами і чужими порадами»; «навчіться завжди резервувати кошти»; «правильно формулюйте цілі». Присутні отримали цінні поради, позитивну мотивацію і хороший настрій від спілкування з професіоналом. 

Майбутні клієнти банку

      27.10.2017р учні 5-А класу ТНВК ШЕЛ №9 ім. І. Блажкевич разом із вчителем економіки Царик Л.В. відвідали одну із фінансових установ нашого міста, відділення ПриватБанку. Діти побачили як працюють працівники банку, ознайомилися із основними правилами роботи установи. Дітям працівники розповіли і показали як правильно користуватися терміналом, які послуги можна здійснити за допомогою пластикової картки, а також учні перевірили свої кошти на справжнісь за допомогою спеціальної техніки. В кінці зробили фото на згадку про цікаву екскурсію.  

 

Всеукраїнський турнір юних знавців курсу «Фінансова грамотність»

         23.10.2017р. у ТНВК ШЕЛ №9 ім. І. Блажкевич відбувся перший учнівський турнір з «Фінансової грамотності». Участь у грі взяли команди: «Сатоші» - ТЗОШ № 19; «Бізнес-Леді» - ТНВК ШЕЛ №9; «Фінік» - ТЗОШ №4; «Альтернатива» - ТЗОШ № 13. Гра була досить цікавою та повчальною. Учасники спробували себе у досить відповідальних ролях, де кожен повинен був виступити доповідачем, опонентом, рецензентом та спостерігачем.

       Змагання команд оцінювали вельмиповажне журі у складі: Николина М.М., Криховець-Хом’як Л.Я., Мариняк Н.О.- вчитель ТЗОШ №28; Водовіз О.В. – вчитель ТНВК №9; Яремчук Н.О. - вчитель ТЗОШ №21. А ведучою турніри була вчитель ТУГ Сампара О.В.

 

Кожна команда проявила свою креативність, знання, вміння відстояти свою думку, за те була нагороджена грамотами у номінаціях: «Креативність» -  ТЗОШ №4; «Прагнення до перемоги» - ТЗОШ № 13; «Колективна думка» - ТНВК ШЕЛ №9; «Цікаві і допитливі» - ТЗОШ № 19.

    Усі команди були сильними у своїх знаннях економіки та фінансово- грамотно їх демонстрували. Найбільшу кількість балів поталанило набрати командам «Бізнес- Леді» і «Сатоші». Але переможцями стали дівчата нашої школи -  наші «Бізнес - Леді» у складі: Малиняк Роксолани, Гніденко Анастасії, Савіцької Марії, Матусевич Христини, Лучків Тетяни.  

 

Розумний споживач

      Вивчаючи доволі новий предмет «Фінансова грамотність» учні нашої школи дізнаються багато цікавого про різні види фінансових операцій, про права та обов’язки споживачів. 04.10.2017р. учні 6-Б класу на уроці фінансової грамотності, мали чудову нагоду зустрітися з головним спеціалістом відділу контролю у сфері торгівлі, робіт та послуг Кошулинською С.Є. Як правильно обирати товар та на, що в першу звертати увагу при купівлі товарів – наголосила гостя. Вона розповіла дітям про продовольчі та непродовольчі товари, послуги, про права споживача при придбанні товару належної якості. Учні активно співпрацювали з гостею, задавали запитання.  

 

Ми знову подорожуємо.

     01.10.2017р. учні 8-Б та 9-Б класів разом із вчителем географії Царик Л.В. побували на цікавій екскурсії, подорожуючи північними просторами нашої області. Першою цікавинкою подорожі став Вишнівецький палац – архітектурна пам’ятка 18 століття загальнодержавного значення, що знаходиться у смт Вишнівець Збаразького району , Тернопільської області. Колишня резиденція останнього представника князівського роду Вишневецьких  Михайла-Сервація, а після його смерті 1744  шляхтичів Мнішеків

    Рухаючись далі, учні відчули могутність гори Бони, що у Кременці. За́мкова гора́, Бона - гора-останець, належить до Кременецьких гір. 3і сходу прилягає до центральної частини Кременця і піднімається над ним у вигляді вулканічного конуса висотою до 100 м. Абсолютна висота близько 397 м.р.м. Має історичну назву - Бона (із середини XVI ст.), на честь дружини польського короля Жигмонта І Бони Сфорци. Гора з трьох боків обмежена глибокими ярами, лише зі сходу вузькою смугою вододілу з'єднана з плато.

Складена палеогенними і неогенними відкладами (піскамипісковиками, оолітовими вапняками), в основі яких - біла писальна крейда крейдяної системи. Схили гори вкриті сосновим лісом. 

    Наступною зупинкою була славнозвісна  святиня нашого краю Свя́то-Успе́нська Поча́ївська ла́вра - православний чоловічий монастир у ПочаєвіКременецький районТернопільська областьУкраїнської православної церкви (Московського патріархату) зі статусом лаври. Найбільша православна святиня Волині, друга, після Києво-Печерської лаври України. Тривалий час - василіянська обитель. На території лаври знаходиться Почаївська духовна семінарія. Про історію будівництва святині та її місце в духовній спадщині нашої країни розповів вихованець семінарії.

       Остання зупинка подорожі - Почаївський історико-художній музей де учням запропонували поринути в історію міста Почаєва, дізнатися про його формування, відомих людей краю, художнє життя в ХХ ст. У музеї демонструються постійно діючі виставки місцевих художників, функціонує кімната космонавтики. 

Учні були дуже задоволені такою різнобічною та цікавою поїздкою. 

“Бібліотечний тренд файного міста”

     27 вересня Учні 8-Б класу разом із класним керівником Царик Л.В. відвідали щорічний фестиваль, який об'єднує книжковий простір тернопільських письменників, літературних зустрічей, презентацій та майстер-класів уже у всьоме пройшов у нашому місці. Захід проводиться з метою показати, що бібліотеки - не нудно, а читати книжки - одне із найцікавіших занять у світі, організатори заохочували молодь дуже оригінальними способами. Серед цікавинок - дефіле книжкових красунь, спеціально для цього кожна бібліотека нашого міста, презентували свою красуню. Після дефіле на майдані гості мали нагоду переглянути флеш-моб, зробити цікаві світлини з книжковою рамкою, переглянути представлені книги. Гостями свята були: Олександр Смик - начальник  управління культури і мистецтв Тернопільської міської ради, який зазначив, бібліотечний фестиваль у Тернополі залишається єдиним в Україні. Директор Тернопільської міської централізованої бібліотечної системи Світлана Козелко, та багато інших.  

«Дзвін миру»

   Школярі нашого навчального закладу долучилися до флешмобу 21 вересня 2017 року, у Міжнародний день миру. Учні організували молодіжно – патріотичну акцію «дзвоник миру», символ єднання усіх людей доброї волі. 

Цікаво пізнавати світ разом з друзями

       Добре завжди розпочинати з приємного. Так, навчальний рік, учні нашої школи розпочали з отримання нагород та призів за участь у Міжнародному природничому інтелектуальному конкурсі «КОЛОСОК – весняний 2017». Діти одержали золоті та срібні колоски за свої знання у категоріях «Атмосфера і людина», «Повітря», «Географія у числах», «Моя велика Україна». Всі були задоволені результатами конкурсу та подарунками.  

Уроки на природі

    04.04.2017р. учні 5-А класу разом із вчителем природознавства Царик Л.В. провели цікавий та пізнавальний урок-екскурсію. Вивчаючи тему «Пристосування організмів до умов середовища», учні мали чудову нагоду ознайомитися із флорою та фауною парку «Топільче» нашого міста. Діти визначали видовий склад дерев та кущів, які ростуть там, прислухалися до щебету пташок, а також розглядали тварин, представлених у зоокуточку. Учні запитували про їх зимування та догляд за ними, грали у цікаві ігри на природі. А домашнім завданням такого нетрадиційного уроку було відтворити свої спостереження у практичному зошиті. 

Доторкнемось до цікавого

      21.03.2017р. учні 5-А класу разом із вчителем економіки Царик Л.В. провели цікаву екскурсію в ТНЕУ. Оскільки п’ятикласники нашої школи, вивчають такий предмет як «Подорож у світ економіки», їм стало цікаво познайомитися із навчальним закладом нашого міста, де навчаються молоді економісти і банкіри. Кандидат економічних наук Рудан Віталій Ярославович показав чудову колекцію грошей, зібраної на факультеті банківського бізнесу. Діти з захопленням слухали розповідь про утворення грошей, про їх зовнішні зміни, а також розглядали політичну карту світу де були розміщені грошові одиниці багатьох країн. В кінці екскурсії учні зробили фотографії на пам’ять: стендів, грошей, пам’ятних монет тощо. 

Доторкнемось до святині

     18.03.2017р. учні 7-Б та 8-Б класів разом із вчителем географії Царик Л.В. мали чудову нагоду побувати на знаменному місці нашої Тернопільської області в с. Зарваниця. Марійський духовний центр в Зарваниці внесений до списку п’ятнадцяти найважливіших святинь католицького світу, пов’язаних з явленнями Діви Марії. Зарваниця – це місце яке користується в нашому народі великою пошаною і любов’ю. Але всьому світові Зарваниця більш відома як святе місце, де знаходиться чудотворна ікона Матері Божої. Зберігається образ у місцевій парафіяльній церкві Пресвятої Трійці і належить до найдавніших ікон в Україні. Час створення шедевру – ХІІІ-ХІV століття. У 1867 році папа Пій IX коронував ікону і надав Зарваниці особливого статусу. Відтоді тисячі паломників з усіх куточків світу навідуються до цієї святині.

     На території духовного комплексу, для дітей провели екскурсію, в ході якої розповіли легенди утворення святині. Час перебування співпав із передвеликоднім постом, тому учні мали змогу приступити до святої сповіді і причасття, склали вдячні молитви перед чудотворною іконою Богоматері. Діти побачили: Монастир студитів з церквою Різдва Пресвятої Богородиці, надбрамну церкву Благовіщення, чотириярусну дзвіницю, а також пройшлися Хресним шляхом де по боках встановлені скульптурні композиції, що зображають шлях Христа на Голгофу. Напилися цілющої води із джерела, що знаходиться на території. З відчуттям святої благодаті щасливо повернулися в свої домівки. 


"Камертон"

    18.03.2017р. учні 7-Б та 8-Б класів нашої школи разом із вчителем географії Царик Л.В. відвідали інтерактивний музей музичних інструментів «Камертон», що знаходиться в с. Ішків Козівського району. Вже майже три роки минуло від того часу як Петро Катола разом із дружиною Антоніною заснували музей музичних інструментів.

   Петро Катола провів неповторну екскурсію для учнів, дуже цікаво розповів про походження інструментів з відповідним музичним супроводом, щоб якнайкраще продемонструвати властивості того чи іншого музичного інструменту.

   Вся виставкова зала представлена величезною кількістю музичних інструментів різної форми та розміру. Тут є ударні, струнні, духові, клавішні та інші. А ще старовинні українські цимбали, священний барабан мриданга з Індії, калімба — африканське «піаніно» з кокосу, попередник сучасної гітари — древній арабський аль-уд, довоєнний німецький бандонеон. Окрім того, в музеї є ірландська сопілка, вірменський дудук, американський банджо, контрабас із Чехії, в’єтнамська, японська, китайська дримби і ще багато оригінальних та екзотичних інструментів. Цікавинкою для дітей стала тибетська чаша, яку використовують для медитації буддистські монахи і вібрації якої знищують бактерії та віруси. Цікавий лукоподібний берімбао, що під його гру демонструють традиційне бразильське бойове мистецтво — капоейру. Неймовірні відчуття виникають від прослуховування африканських інструментів, що імітують звуки дощу та грому. Тут можна почути, як звучали легендарні труби, від звуків яких впали стіни Єрихона.

     У окремій кімнаті представлені електричні музичні пристрої — орган, синтезатор і тременвокс. Останній більше нагадує приймач із антеною, ніж музичний інструмент. Його робота грунтується на принципі електромагнітних коливань частот, опанувати його може лише справжній музикант з ідеальним слухом, адже гра на ньому відбувається через безконтактні рухи долонями і зміну їх відстаней до антени — так можна вибудовувати будь-які ноти.

     Особливість музею полягає в тому, що кожен бажаючий має змогу попробувати зіграти на тому чи іншому інструменті. Цього дня було випробувано все – від дарбуки до сучасного радіоінструменту для створення музичних спецефектів. У кожного залишилося чимало позитивних вражень і світлих спогадів. 



Цікава екскурсія в ТНЕУ

    07.03.2017р. учні 8-Б та 7-В класів разом із вчителями нашої школи Царик Л.В. та Бендюгою О.М. побували на екскурсії у Тернопільському національному економічному університеті на факультеті банківського бізнесу, у музеї грошей, створеному працівниками факультету. Цікаву інформацію про створення грошових одиниць, їх застосування в різний період формування нашої країни та не тільки розповів кандидат економічних наук Рудан Віталій Ярославович. Діти з захопленням слухали розповідь, розглядали представлені експонати грошей на стендах. Великою несподіванкою для учнів стала зустріч з деканом факультету, кандидатом економічних наук Адамиком Богданом Петровичем, який привітав дітей, розповів про факультет, а також запросив на навчання у вуз. Не менш цікавою була зустріч із гостем факультету із Канади Ксінг Чін Брайен (Xing Chen (Brian), який приїхав на семінар до студентів. На завершення учні мали змогу поставити запитання, сфотографуватися на пам’ять. 

Екскурсія у відділенні ПриватБанку

    02.03.2017р. учні 10-А класу разом із вчителем географії та економіки Царик Л.В. мали нагоду побувати на екскурсії у відділенні ПриватБанку. Діти почули цікаві розповіді про роботу банку, про основні завдання його працівників, про новинки установи. Учням було цікаво навчитися правильно розрізняти грошові одиниці на їх несправжність. Обговорювали про доцільне використання пластикових карток. Десятикласники цікавилися роботою банку та технікою, якою користуються працівники установи. На прикінці екскурсії діти були нагороджені сертифікатами банку. 

 

Від давніших грошових одиниць до сьогодення

     28.02.2017р. учні 7-Б класу нашої школи мали чудову нагоду побувати на цікавій екскурсії в ТНЕУ у музеї грошей. Разом із класним керівником Царик Л.В. учні поринули в історію створення грошей на території нашої країни. Побачили, як виглядали грошові одиниці держави у 1917 – 1991рр., почули про історію формування паперових грошових знаків та бони Німеччини 1910-1942рр., розглядали перші гроші незалежної України – купонокарбованці, які перебували в обігу протягом 1991-1996рр. Не менш цікавим було побачити банкноти інших країн світу. Від давніших грошових одиниць до сьогодення пластикових карток – електронних грошей, про цей шлях зміни купюр розповів кандидат економічних наук Рудан Віталій Ярославович.

    Окрім паперових грошових знаків, діти ознайомилися із монетами, які карбувалися на території України для обміну на товари, а також із монетами, які були випущені лише для колекцій як ювілейні, випуск їх був приурочений до певної знаменної дати.

Діти з захопленням слухали розповідь, дехто ділився інформацією про власні колекції. 

"Мій рідний край"

       23.02.2017р. учні 7-Б класу разом із класним керівником Царик Л.В. та студенткою ТНПУ ім. В.Гнатюка, географічного факультету  Залуцькою А.І. провели позакласний захід на тему: «Мій рідний край», приурочений до святкування рідної мови. Діти були розділені на дві ігрові команди: дівчата - «БЕМС», та хлопці  - «СМІЛИВЦІ». Для команд було проведено сім турів:

1. «Хто швидше?»

2. «Рідна мова калинова»

3. «Видатні українці»

4. «Знайди слова»

5. «Вік живи – вік учись»

6. «Склади слово»

7. «Фотозагадка»

      Учні активно брали участь в усіх турнірах гри, правильно відповідали на завдання конкурсу. І з невеликим відривом у балах перемогу отримали дівчата. Обидві команди були нагородженні грамотами та солодкими призами. 

 

"КОЛОСОК" осінній 2016

    22.02.2017р. у нашій школі відбулося нагородження учасників інтелектуальної гри «КОЛОСОК». Щорічно за організації вчителів школи Катериняк Т.Б. та Царик Л.В. участь у грі взяли учні 5-11-х класів. Для учасників цього разу було розроблені запитання з сфери вивчення таких наук як: фізика, хімія, біологія, географія та природознавство. Діти з цікавістю розв’язували завдання, що були перед ними поставленні і врешті змогли досягти бажаних успіхів, отримавши в нагороду сертифікати зразка срібні та золоті, а також набори закладок для книг, у подарунок. 

Подорож у світ економіки

 17.02.2017    Administrator   Категорія: Основи економіки

       16.02.2017р. відбулася цікава командна гра «Подорож у світ економіки», яку підготувала вчитель географії та економіки Царик Л.В. Участь у ній взяли учні 6-их класів. Для них було запропоновано 5 конкурсів:

  1. «Конкурс привітання»
  2. «Екослово»
  3. «Гроші навколо нас»
  4. «Кросворд»
  5. «Учень скаже, як зав’яже» - конкурс капітанів.

      Під час гри знання шестикласників у різних конкурсах оцінювали члени журі у складі учнів 10-А класу: Квасовського Д., Перхайло С., Палки М. та директора школи Рибака Г.В., а також гостем свята став керівник науково-дослідницької лабораторії якості навчання обдарованої дитини Николин Микола. Ведучими свята були учениці 7-Б класу: Матушевська Ліля та Зозуляк Анастасія. 

        Учні відважно відстоювали свої знання з економіки. А для хорошого настрою учасників гри, вболівальників та гостей свята стали веселі музичні композиції «Батьківщина», «Діти України», «Рідна Україна», «Україна», які виконували молоді таланти нашої школи: Демидась Ю., Фелик Д., Заяць Л., Мілян А. ( керівник Пюрко У.В.).

      У напруженій командній боротьбі місця розподілилися так: перше місце зайняла команда - «Баланс» (6-Б), друге – команда «Депозит»( 6-В) та третє місце команда -  «Премія-ua»( 6-А). 




Ми вітаємо учасників з перемогою. 

Економічна гра "Ерудит"

      13.02.2017р. учні 8-Б класу ТНВК ШЕЛ №9 ім. І.Блажкевич разом із вчителем географії та економіки Царик Л.В. провели захоплюючу економічну гру «Ерудит». Участь у грі взяли дві команди: команда дівчат «Business - woman» та команда хлопців «Відсоток». Учні мали нагоду проявити себе у економічних знаннях, здобутих на уроках економіки. Гра включала в себе ряд завдань для команд:

Завдання 1. Представлення своєї команди, емблеми.
Завдання 2. Учні виконують завдання: відгадати слово по його визначенню.
Завдання 3. Учні виконують завдання: відгадати країну.
Завдання 4. Про які товари йдеться.
У активній боротьбі перемогла дружба.

Економічна гра була спрямована на мисленнєву діяльність учнів, сприяла вихованню економічної  культури споживача.

 

На хвилях музики

       27.01.2017р.учні 7-8-х класів разом із класними керівниками побували на святковому концерті у Тернопільській філармонії. Глядачів радо привітали заслужені артисти України: Оксана Гречко, Світлана Бабчук, інстументальний ансамбль «Візерунок». 

      Слухачі поринули у світ чарівної української пісні, веселої коляди і запального народного танцю. Присутні мали змогу почути живий професійний спів народних виконавців, отримати позитивні емоції, відпочити душею. 





"Ворожіння та вечорниці на Андрія"

     13.12.2016р. учні 7-Б класу ТНВК ШЕЛ №9 ім. І.Блажкевич разом із класним керівником Царик Л.В. провели виховну годину на тему: «Ворожіння та вечорниці на Андрія». Головною формою святкування Андрія на всьому просторі розселення українців були молодіжні зібрання зі спільними застіллями, різноманітними забавами та іграми. Подекуди їх називали «великими вечорницями», «святом дівчат» тощо. 

      В Україні побутувало дуже багато найрізноманітніших ворожінь. Ми знаємо лише маленьку часточку ритуалів та обрядів цього свята. Проте і досі Андріївські вечорниці - це веселе і колоритне дійство, жарти і сміх, який охоплює не тільки молодь, а і старше покоління. Це збитки, жарти, пустощі, здебільшого хлопців, які дозволяються тільки в Андріївську ніч.

      Учні намагалися відтворити дух свята, що колись так був шанований в Україні. Дівчата бавились у чаклунок, намагаючись вловити через сито долі бодай якийсь натяк на своє подальше майбутнє. Навіть ті, хто неособливо вірили в забобони, проводили ворожіння з чоботами, викладаючи їх почергово до порогу, рахували кількість зернят, щоб визначити, чи у парі бути, витягували папірці з іменами потенційних наречених. Ще на початку святкування дівчата приготували гостинці та вареники із сюрпризами для хлопців. 

Цікаві зустрічі

       Протягом цього тижня 05.12 та 06.12.2016р. учні 8-А, 8-Б та 8-Г класів ТНВК ШЕЛ №9 ім І. Блажкевич разом із учителем економіки Царик Л.В мали змогу побувати на екскурсії у ПриватБанку. Вже стало гарною традицією проводити цікаві зустрічі для учнів нашої школи із працівниками фінансової установи. Керівник відділення ПриватБанку Ігнатов Юрій Олександрович та його колега Рудика Аліна Олександрівна розповіли учням про банк, наголосили на основних моментах роботи працівників, ознайомили з новинками, а також дали змогу колишнім учасникам ЮніорШколи, зокрема Гніденко Анастасії, попробувати себе у ролі екскурсовода по відділенню, з чим вона успішно впоралася, показавши те, чого навчилася на заняттях у ЮніорШколі. Діти з цікавістю слухали інформацію працівників, а по завершенню зустрічі отримали сертифікати про проведену екскурсію.  

Почни робити добро!

          08.12.2016р. учні ТНВК ШЕЛ №9 ім І. Блажкевич на базі волонтерської бригади 7-Б класу «Добрі серця» відвідали Тернопільський обласний спеціалізований комунальний дитячий будинок «Малятко». Напередодні новорічних свят та Святого Миколая усі діти чекають подарунків, але є ті, які не мають змоги їх отримати. Тому учні нашої школи разом із класним керівником Царик Л.В. підготували гостинці, дитячі книжечки з казками, іграшки і віднесли їх діткам притулку. Вихованці дитячого будинку були раді гостям, розповідали вірші, співали пісень про Новий рік та Миколая, грали ігри разом із гостями, водили хороводи. Після веселих пустощів учні – волонтери нашої школи пригостили діток смаколиками і вручили їм подарунки. Малеча дуже зраділа таким гостинцям. Надіємося, що в кожного є зернинка співчуття та любові, щоб в своєму житті почати робити добро. 

Свято Катерини - свято дівочої долі

     7 грудня християни відзначають день Святої великомученицi Катерини. Свято Катерини вважалося найзнаменнішим серед жіночих свят українців, адже вона є заступницею шлюбу та наречених. Цього дня дівчата ворожать про свою долю. І тому учні 7-Б класу разом із класним керівником Царик Л.В. провели виховний захід, приурочений цій події. Діти у своєму виступі розкрили любов українського народу до своєї землі, культури, звичаїв та обрядів. Розповіли про історію життя дівчини Катерини, провели ряд ворожінь, співали пісень. Для відтворення святкового дійства семикласники створили символічну українську хату, де господиня чекала на дівчат, а хлопці підглядали за ними і бешкетували на вулиці. Господиня частувала гостей та навчала дівчат різним ворожінням. Дійство відвідали учні сьомих класів, а також гостями заходу були заступник директора з виховної роботи Осіпцова О.І. , педорганізатор Дроб Л.С., соціальний педагог Яремчук Т.М., а також батьки.  

 

Завжди цікава екскурсія

16 і 18 листопада учні ТНВК ШЕЛ №9 ім. І.Блажкевич знову мали змогу побувати на цікавій екскурсії у ПриватБанку. Цього разу почули розповідь про роботу банку учні 7-х класів разом із вчителем географії та економіки Царик Л.В.. Працівники даної установи розповіли і показали основні робочі місця у відділенні, дали можливість семикласникам попрацювати з терміналом самообслуговування, ознайомитися із інтернет-магазином. Школярі дізналися, як можна отримати та відправити посилку в зручній формі через поштомат, намагалися розраховуватися за покупку з допомогою Юніор картки. А також спробували себе у підрахуванні коштів власноруч та за допомогою зчитувальної машини. Наприкінці зустрічі учні отримали від представників банку подарунки: прапорець з логотипом банку та сертифікати про проходження екскурсії. 

І знову цікава екскурсія

 Протягом 24-25 жовтня учні ТНВК ШЕЛ №9 разом із вчителем географії та економіки Царик Л.В. знову побували на екскурсії у відділенні ПриватБанку. Цього разу відвідувачами стали учні 6-х класів. Діти мали змогу почути про цікаву роботу банку, його новинки, побачити, як працює термінал самообслуговування за допомогою карти юніора. Керівник установи ознайомив учнів із поштоматом, через який можна отримувати замовлення, здійснені через магазин банку. Новинкою у відділенні був куток з пригощеннями, де відвідувачі мали змогу придбати собі водичку, сік чи каву, смачні булочки, за які розрахувувалися як готівкою, так і карткою. Учні – випускники ЮНІОР Школи також мали змогу скористатися цими послугами. Діти були вдячні за цікаву інформацію працівникам ПриватБанку. 

Екскурсія до ПриватБанку

 У цьому навчальному році  знову стартував черговий набір до Бізнес Школи Юніор Банку, де школярі отримають знання про підприємництво та фінанси, будуть брати участь у ділових іграх і тренінгах, стажуватися в банку, а також користуватися банківськими послугами за допомогою Картки ЮНІОРА.

Працівники ПриватБанку провели зустріч із учнями 5-х класів ТНВК ШЕЛ №9 ім І. Блажкевич, де розповіли їм про роботу банку, Юніор Школу, провели з ними тренінги, а також за участі працівників банку та вчителів школи-ліцею Царик Л.В. та Бакан Т.С. було організовано екскурсії для учнів у відділення ПриватБанку. Діти були задоволені розповіддю про банк, побачили, як працюють працівники даної установи, спробували визначати гроші на їх справжність. 

Екскурсія "Золота підкова Львівщини"

 24.09.2016р. учні 8-Б та 7-Б класів побували на екскурсії по маршруту «Золота підкова Львівщини». Школярі мали змогу поринути у світ середньовіччя, в епоху замків та храмів. Під час подорожі відвідали Золочівський, Олеський та Підгорецький замки, а також монастир у с. Підкамінь. Вони й досі зачаровують своєю величчю, захоплюють багатою історією та вражають неповторною красою дивовижних споруд. Мандруючи маршрутом, діти мимоволі стали свідками найцікавіших історичних подій та інтриг, які відбувалися у цих багатовікових кам’яних стінах.

Екскурсія була цікавою та повчальною. Усі отримали незабутні враження.

До дня Європи

            Учні 5-10 класів під керівництвом вчителів географії та економіки Водовіз О.В.,  Царик Л.В. та вчителя англійської мови Рибак О.В. організували виставку стінгазет та малюнків "Україна в Європі".

 

Озеленення території школи

               14 квітня 2016р. учні 6-Б та 7-Б класів активно взяли участь в озелененні території школи.

Захід до «Дня Землі»

                 13.04.2016р. у ТНВК ШЕЛ № 9 ім. І. Блажкевич, було проведено захід приурочений до святкування «Дня Землі». Метою заходу було сформувати екологічно грамотну поведінку, бережливе ставлення до природи, бажання дітей конкретними справами і вчинками прикрашати свою Землю.

       Участь у святі взяли учні 7-Б, 6-Б, 8-А, 8-Б класів. Під час заходу було розкрито суть проблеми, яка склалась сьогодні на нашій планеті,  продемонстровано відео слайди. Учні розкрили красу природи у віршах та піснях. Також було проведено командну гру між учнями восьмих класів, де переможцями гри стала команда 8-А класу.

 

Екскурсія у музей «Відлуння Чорнобиля»

          11.04.2016р. та 14.04.2016р. учні 7-Б та 6-Б класів ТНВК ШЕЛ №9, відвідали музей «Відлуння Чорнобиля». Учні мали змогу почути цікаву і в той же час сумну й трагічну розповідь про аварію на ЧАЕС, яка сталася 26 квітня 1986 року. Страшна дата, яка на завжди залишила сумний шрам в історії нашої країни. Поліщук Людмила Василівна  та Дереновська Наталія Емілівна, які є переселенками із міста Прип’ять, а також були ліквідаторами наслідків на ЧАЕС з сумом згадували про цю страшну подію. Вони розповіли дітям про людей, які стали першими на захист міста і цілої країни, про страшні наслідки, які принесла за собою ця катастрофа. Діти мали змогу познайомитися із учасником і ліквідатором пожежної частини у м. Прип’ять -  Харитоновим Олександром Євгеновичем, який є головою обласної спілки чорнобильців. Учні були вражені почутим і побаченим у музеї, а також вдячні за таку цікаву розповідь. 

 

Екскурсія в геологічний музей ТНПУ ім. Володимира Гнатюка

        22.03.2016р. учні 7-Б класу разом із вчителем географії Царик Л.В. провели цікаву і пізнавальну екскурсію в геологічний музей ТНПУ ім. Володимира Гнатюка. 

      Школярі мали змогу поринути у минуле, доторкнувшись до експонатів музею, яким налічується понад 400-500 мільйонів років. Діти побачили велику колекцію мінералів та гірських порід, а також дорогоцінного каміння у їх первісному вигляді. Цікаво було побачити скам’янілі рештки живих організмів епохи динозаврів.                 Семикласники були зацікавлені і здивовані побаченим.

 

 

 

Екскурсія на молокозавод «Молокія»

      15. 03. 2016 р учні 6-Б класу ТНВК ШЕЛ № 9 ім. І. Блажкевич, разом із класним керівником Царик Л.В., відвідали Тернопільський молокозавод «Молокія». Екскурсія була проведена з метою ознайомлення з роботою підприємства, а також із розвитком харчової промисловості м.Тернополя. Дане підприємство є одним з провідних у галузі переробки молока в області. Основний напрямок переробки молока ПрАТ «Тернопільський молокозавод» - виробництво широкого асортименту класичної молочної продукції (молоко, кефіри, сметана, йогурти, масло та сири) коротких термінів зберігання з максимальним збереженням природних цінних якостей молока. Продукція підприємства об’єднана під брендом. Визначальною стратегією діяльності підприємства та головною конкурентною відмінністю є виготовлення лише натуральних молочних продуктів без застосування немолочних домішок, консервантів та стабілізаторів.

 

Вітаємо учасників Всеукраїнського конкурсу «КОЛОСОК»!

      16.02 2016 року, учні ТНВК ШЕЛ № 9 ім. І. Блажкевич, були нагороджені золотими та срібними сертифікатами за активну участь у Всеукраїнському конкурсі «КОЛОСОК», який заснований 4 червня 2002 року, Львівською міською громадською організацією  “Львівський інститут освіти”.  Метою діяльності Інституту є благодійна діяльність в галузі освіти та науки, просвітницька діяльність в сфері громадянської освіти, допомога шкільним та позашкільним установам, освітнім закладам з метою поглиблення  та поширення позитивних змін в освіті.

     Участь у осінньому «КОЛОСКУ» взяло майже 60 учнів школи. 

Екскурсія у геологічний музей

       Нещодавно  вчитель географії Царик Л.В., разом із учнями 6-А та 6-Б класів,  побували на цікавій екскурсії у геологічному  музеї географічного факультету ТНПУ ім.В.Гнатюка. Учні мали змогу побачити велику колекцію мінералів та гірських порід, почути цікаву розповідь про утворення цих чудес природи, та про історію створення самого музею.

 

 

А 30.10.2015 року учні 6-Б класу разом із класним керівником Царик Л.В. провели розважальну програму до свята "Хелоуіна", діти демонстрували свої костюми, веселилися, грали у веселі ігри.

Участь учнів 5-6 класів в акції «Запобігти. Врятувати. Допомогти»

                 Днями, співробітники Державної пожежно-рятувальної частини м.Тернополя провели для учнів  5-6 класів ТНВК ШЕЛ №9 ім.Іванни Блажкевич, екскурсію по пожежній частині, щоб популяризувати здоровий спосіб життя та ознайомити зі специфікою оперативно-рятувальної служби.

               Даний захід організовано у рамках проведення громадської акції «Запобігти. Врятувати. Допомогти». Працівники запрошують до пожежно-рятувальних частин, щоб наглядно та більш детально розповісти про специфіку оперативно-рятувальної служби.
              Задоволені екскурсією школярі подякували рятувальникам за цікаву і корисну інформацію та пообіцяли і надалі виконувати правила пожежної безпеки та безпеки життєдіяльності.
 

З чого починається дружба?

13.10.2014р. у 5-Б класі, класним керівником Царик Л.В., було проведено відкриту виховну годину на тему: "З чого починається дружба". Учні виконували різні завдання, проводили тестування, де визначали чи справжні вони друзі. Основне завдання полягало навчити дітей сприймати різні життєві ситуації, аналізувати їх і знаходити шляхи виходу; виховувати в дітей правильне ставлення до таких понять, як "друг", "дружба"; розвивати в учнів загальнолюдські чесноти.

Відкрита виховна година у ТНВК 9. Царик Л.В.

Оце так екскурсія!

Досить цікавими справами розпочалося навчання в учнів 5-А, 5-Б та 6-Б класів. Учні разом із класними керівниками Южин Н.І, Царик Л.В. та Мельник О.М. відвідали планетарій, який відкрито у нашому місті. Там учні мали змогу познайомитися із унікальними експонатами, починаючи з Давнього Єгипту, дізнатись, для чого насправді збудували Стоунхендж, якими бачили небо України тисячі років тому, хто створив перші телескопи і збудував ракети. Також у музеї – об’ємні моделі супутників, легендарний Вояджер-1, модель космічного костюма NASA і справжні метеорити. Великий екран проектора занурює в атмосферу всесвіту. 

Екскурсія у Плванетарій. 6-Б. Школа №9 Тернопіль

 

Немає коментарів:

Дописати коментар